Thajská měna

Thajská měna se jmenuje baht (vyslov: “bát”), zkratka je THB (zavádějící anglická transkripce “baht”). Dříve souběžně obíhala celá řada různých emisí bankovek. Mince obíhají v hodnotě 1, 5 a 10 THB. Thajský bát se dále dělí na méně běžné drobné mince v hodnotě 25 a 50 satang. 1 THB = 100 satang. Cestovní šeky jsou standartně akceptovány.

Měna – banky a směnárny

Většina dobrých hotelů vám peníze za měnu Thajska vymění, ale v horším kurzu. Síť bank je poměrně velice hustá a síť směnáren zejména v turistických centrech ještě hustší. Většinou se doporučuje vyměnit si základní potřebnou částku ve směnárně na letišti a pak měnit průběžně.Bankomatů najdete po Thajsku výrazně více než v Čechách a výběr z kreditní karty se jeví zřejmě jako nejjednodušší a nejvýhodnější. Pozor, akceptují ale jen mezinárodní platební karty. Bankomaty bývají zřetelně označeny nápisem ATM.

Komentáře k “Thajská měna”

 1. Bernardová Jana Píše:

  Jaký je nyní kurs bath k dolaru a euru.
  Děkuji

 2. Lukáš Čovban Píše:

  Dobrý den,
  kurs k dolaru je 1$=34 B. Nejlepší kurz je vždy při výměně 100$ bankovek. V Thajsku jsem byl před 20 dny.

 3. Svobodová Píše:

  Kdy je dobré kupovat letenku do Thajska, chceme letět v listopadu

 4. Lukáš Čovban Píše:

  Zdravím, letenku na listopad je dobré koupit nejpozději do konce července. Poletíte tak za cenu do 19 000,- včetně všech poplatků.

 5. Jarda Píše:

  Dobrý den,

  vrátil jsme se z Thajska a zbyly mi peníze. V bance mi je nechtějí vyměnit. Poradíte někdo, kde je vyměnit. Nebo pokud někdo v nejbližší době cestujete, tak směním za dobrý kurz. kontakt : sv.d@seznam.cz