Jižní Thajsko


Jižní thajsko je tropickým rájem pláží, ostrovů a divoké džungle. Pokud si chcete zalenošit na pláži, rozhodně se vyhněte přeplněné Pattayi, která má ty nejznečištěnější pláže v Thajsku. Raději si vyberte některý z nádherných ostrovů nebo třeba pobřežní město pláží Krabi. Nejspíš nejlepší destinací, jakou si na jihu zvolit, je některý z ostrovů souostroví Samui nebo národního parku Ko Tarutao. Krásná a vcelku opuštěná místa ke koupání je možno nalézt v okolí Trangu. Bizarními scenérie skalních věží můžete obdivovat v nejkrásnějším thajském zálivu Ao Phang Nga.

Krabi
Krabi je letovisko ležící na jihu Thajska. Momentálně je oblast Krabi turisty nejnavštěvovanější z celého Thajska. V této oblasti se můžete projít po nejromantičtějších plážích na světě. Pláže Krabi obklopují malé pohádkové laguny, na které se můžete vydat člunem. Laguny lemují monumentální skalní útesy a jsou tak pravým rájem pro potápění.

Pokud jste plánovali fotografovat krásné pláže, v oblasti Krabi nezastavíte spoušť fotoaparátu. Mimo jiné se v Krabi poskytují vedlejší aktivity jako horolezectví, jezdění na slonech a jízda na horských kolech.

Ko Samui
Třetí největší thajský ostrov s malebnými zátokami a plážemi je plný kokosových palem. Ko Samui obklopuje dalších asi 80 ostrůvku z souostroví Muu Ko Samui. Ko Samui je jednou obrovsky populárních thajských destinací s vysokou návštěvností, ale stále zde lze najít klidná místa. Ve vnitrozemí se nachází tropický prales s vodopády a kokosové plantáže. Nejmenší a nejhezčí ze ostrovů u Ko Samui je Ko Tao, na kterém jsou vynikající podmínky pro potápění.

Ko Pha Ngan
Hlavní plážová destinace batůžkářů v oblasti. Tento ostrov je součástí souostroví Samui a nachází severně od ostrova Ko Samui . Na rozdíl od něj ukazuje trochu drsnější stránku zdejší krajiny.

Národní mořský parku Ang Thong
Z ostrova Ko Phangan nebo Ko Samui můžete podniknout výlet do toho půvabného mořského parku, který tvoří zhruba 40 neobydlených ostrovů.

Phuket
Největší a nejnavštěvovanější thajský ostrov je oblíbenou plážovou destinací. Ostrov má hornatý povrch a nachází se na něm deštný prales. Navštívit můžete rehabilitační centrum pro opice, zahrady orchidejí nebo muzeum mušlí. Lze podnikat výlety k okolním ostrůvkům a korálovým útesům. K nejkrásnějším patří Ko Phi Phi Don.

Ko Phi Phi
Jeden z vůbec nejoblíbenějších thajských ostrovů. Ve skutečnosti jde vlastně o ostrovy dva – Ko Phi Phi Don a Ko Phi Phi Ley. Ostrovy jsou součástí národního parku a jsou zde úchvatné sklaní formace. Ostrovy jsou relativně nepřeplněné, i když idylická opuštěná místa už díky expandujícímu turismu pomalu mizí, zejména po ataku návštěvníků inspirovaných filmem „Pláž“.

Národní park Khao Sam Roi Yot
Kopcovitý park se nalézá nedaleko města Pranburi a nabízí někdy až horolezecké výstupy. Dominují mu především strmé kopce, nalézá se zde množství jeskyní a po výstupu na některý z vrcholů se naskytnou nádherné výhledy na zátoky a laguny. Park je velmi oblíbenou destinací pro pozorování ptáků.

Ostrovy Ko Similan
Souostroví devíti malých ostrovů se statutem národního parku patří k nejvzdálenějším od thajského pobřeží. Jsou vynikající destinací zejména pro potápění. Podobnou atmosféru mají ostrovy Ko Surin.

Ko Lanta
Souostroví skládající se z 52 ostrovů se nachází blízko pobřeží v provincii Krabi.

Národní mořský park Ko Tarutao !
Mořský park o rozloze 1492 km2 zahrnuje celkem 51 ostrovů v jižním Thajsku nedaleko malajsijských ostrovů Langkawi. Většinou jsou navštěvovány tři hlavní ostrovy mezi něž patří Ko Tarutao, Ko Adang a Ko Lipey. Park je vyhlášen především mezi potápěči, ale všechny ostrovy nabízí samozřejmě i pláže a turistické výlety do přírody, zejména deštným pralesem pokrytý Ko Tarutao. V parku je možné spatřit delfíny, velryby a mořské želvy. Park je prý nejkrásnější plážovou destinací v Thajsku.

Národní park Khao Sok
Národnímu parku dominují především vápencové útesy a lze zde spatřit vzácnou rafflesii, rostlinu s největším květem na světě