Surat Thani

Opičí škola, ústřicové farmy i lesní chrám
Město Surat Thani

Město Surat Thani se nachází v centrálním Thajsku a pokud se na dovolenou do Thajska vydáte, určitě je v tomto městě a okolo něj spousty zajímavých míst, které musíte vidět, a které jinde jen těžko najdete.

Opičí škola

První opičí škola Surat Thani

Opičí škola se nachází asi 8 km od města Surat Thani. Co si však pod pojmem opičí škola představit? Opice jsou zde trénovány ke sběru kokosových ořechů. V dnešní době je opičí škola velkou turistickou atrakcí, kam se sjíždějí turisti z celého světa. A co je na této škole tak speciálního? Jedná se o první opičí školu, která byl otevřena právě zde, u města Surat Thani.

Ústřicové farmy

Ústřicová farma u města Surat Thani

Dvě řeky, které protékají městem, Kadaeh a Ta Thong, jsou další turistickou atrakcí, kterou lze navštívit v této lokalitě. Za přibližně 60 korun můžete navštívit ústřicové farmy nedaleko města Surat Thani. Odlišností ústřic, které jsou pěstovány zde, je jejich velikost. Svou velikostí překonají ústřice, které jsou pěstovány kdekoliv jinde.

Suan Mokkha Phalarm – lesní chrám

Lesní chrám Suan Mok

Lesní chrám byl založen poměrně nedávno. Založil ho mnich Bhikkhu Buddhadhasa, který zamřel roku 1993. Jeho učení pochází z více jak 2 500 let staré tradice, snažil se tak o návrat k prvním učedníkům Buddhy a o návrat k prvotním formám buddhismu. Tento chrám se rozkládá na území 60 ha v hlubokých lesích, kde mají učedníci klid ke svým meditacím.