Nejkrásnější pláže

Thajsko je velmi oblíbenou destinací, kde trávit dovolenou. Inspirujte se nejkrásnějšími plážemi, které můžete navštívit při cestě do Thajska. Máte rádi rušné pláže, kde narazíte na restaurace nebo další zábavu? Nebo se naopak cítíte lépe na plážích, které jsou liduprázdné? Ze se seznamu těch nejlepších pláží si zajisté vyberete tu svou.

  1. Railay Beach v provincii Krabi
  2. Phra Nang Beach v provincii Krabi
  3. Mai Khao na ostrově Phuket
  4. Kantiang Beach na ostrově Ko Lanta
  5. Phi Phi Don na ostrově Phi Phi

Thajské pláže

Na obrázku typické vápencové skály, které lemují pláže i okolní krajinu thajské přírody.

Pláž Railay Beach

Tato pláž se nachází na drobném poloostrově mezi městy Krabi a Ao Nang v provincii Krabi v Thajsku. Na pláž, která se rozkládá mezi vápenatými skalisky, se dostanete pouze lodí. Je to tedy lehce nedostupná pláž, na které se můžete těšit z malého počtu návštěvníků. Roku 2004 byla pláž zdevastována vlnou tsunami. V současnosti však opět můžete obdivovat její krásu.

Pláž Phra Nang

Phra Nang je další oblíbenou destinací turistů v Thajsku. I zdejší pláž je obklopena vysokými vápencovými monumenty. Nepříjemností však je velké množství turistů, kteří na tuto pláž zavítají. Je doslova přeplněná. Neustále se kolem pláže staví nové hotely, které přispívají celkové přelidněnosti pláže. Pláž se nachází ve středisku města Krabi.

Pláž Mai Khao

Pokud hledáte nejkrásnější pláž ostrova Phuket, musíte navštívit Mai Khao. I přes velké množství turistů zde není přelidněno. Pláž je velmi rozsáhlá a tvoří pás u pobřeží. Pláž je vhodná spíše na pro relax a odpočinek. Potápění a plavání daleko od pláže se nedoporučuje z důvodu silných mořských proudů, které se v této oblasti vyskytují.

Kantiang Beach

Na ostrově Ko Lanta musíte navštívit zátoku Kantiang. Oblast je známá těmi nejexkluzivnějšími hotely na tomto ostrově. Pláž v zátoce je také vhodná pro rodiny s dětmi. Jelikož je pláž chráněná, nevyskytují se zde velké vlny a proto zde můžete v klidu šnorchlovat. Na pláži také oceníte méně lidí než na ostatních plážích ostrova.

Pláž Phi Phi Don

Na pláži Phi Phi Don poznáte, jaká thajská příroda doopravdy je. Oblast, které je na seznamu chráněných mořských rezervací, vám poskytne relax na písečné pláži i pohled na mohutné vápencové skály v zádech pláže. Na pláži naleznete řadu obchodů a služeb. Po čase stráveném v oceánu se můžete nechat hýčkat thajskou masáží či lekcemi jógy.

Video z okolí ostrova Koh Phi Phi.