Bangkok

Bangkok je orientální a zároveň moderní vstupní bránou do Thajska a je díky své síti říčních kanálů nazýván Benátkami Východu. Bangkoku se přezdívá město andělů nebo také věčné město. Zajímavostí je, že ceremoniální název Bangkok je nejdelším názvem obce na světě – tvoří ho 17 slov. Tyto slova po překladu vystihují město do posledního kousku. Při návštěvě Thajska nelze vynechat jeho historické památky, mezi nimiž hraje prim Královský palác v jehož areálu se nachází nejposvátnější z thajských chrámů Wat Phra Kaeo (Chrám Smaragdového Buddhy. Z dalších paláců stojí za zmínku Vimanmek, největší palác z pozlaceného týkového dřeva na světě.

Bangkok:

Obecně Bangkok

Bangkok je metropole s 10 milióny obyvatel. Je unikátní svými úzkými uličkami, je nejteplejším městem na světě (32 C průměr). Naleznete v něm chrámy, luxusními domy, charaktteristický je svou vlhkostí a vysokým moderním růstem.

Metropole Bangkok většinu nových návštěvníků zaskočí hned při první návštěvě a to nejen svou hlučností. Na své si přijdou gurmáni, pro které má Bangkok mnoho rozmanitých lahůdek.

Chrámy v Bangkoku

V lokalitě Bangkok se nachází nejvýznamnější chrám země nazývaný Wat Phra Kaeo. Je to nejnavštěvovanější chrámový komplex Thajska. Nejstarším a největším chrámovým komplexem je Wat Pho (Chrám Odpočívajícího Buddhy) a jeho nejzajímavější atrakcí je obrovská socha ležícího Buddhy. V chrámu se nachází také nejznámější škola tradičních thajských masáží. V čínské čtvrti byste neměli minout Wat Traimit (Chrám Zlatého Buddhy), ukrývající největší zlatou sochu Buddhy na světě. Chrám Wat Arun (Chrám úsvitu) poznáte podle impozantní vysoké prang věže.

Určitě také navštivte některý z mnoha buddhistických chrámů. Nejstarším a největším chrámovým komplexem je Wat Pho (Chrám Odpočívajícího Buddhy) a jeho nejzajímavější atrakcí je obrovská socha ležícího Buddhy. V chrámu se nachází také nejznámější škola tradičních thajských masáží. V čínské čtvrti byste neměli minout Wat Traimit (Chrám Zlatého Buddhy), ukrývající největší zlatou sochu Buddhy na světě. Chrám Wat Arun (Chrám úsvitu) poznáte podle impozantní vysoké prang věže.