Severní Thajsko

Hornatá krajina severního Thajska je pokrytá džunglí, která je domovem domorodých horských kmenů. Návštěvníci se míří hlavně kvůli trekům a výpravám do džungle za horskými kmeny. Nejznámější treková centra jako je Chiang Mai, jsou přeplněna turisty stejně jako plážové destinace na jihu.

Chiang Mai
Druhé největší město Thajska se starými buddhistickými chrámy je dnes jedním z posledních thajských měst, kde se udrželo mnoho z původního způsobu života. Je nejčastější základnou pro horské treky do džungle a vesnic horských kmenů. Okolní krajina je plná horských masivů, vodopádů, orchidejí a úchvatných scenérií. Oblíbeným výletem je návštěva působivého horského chrámu Wat Phra That Doi Suthep, který se nachází na vrcholu nedaleké hory Doi Suthep. V Chiang se určitě vypravte na noční bazar, největší a asi i nejlepší v Thajsku. viz Chiang Mai – v horském království

Národní park Doi Inthanon
Parku o rozloze 482 km2 dominuje nejvyšší vrchol Thajska, hora Doi Inthanon o výšce 2.565 m. V parku se nachází několik značených stezek a množství úchvatných vodopádů, z nichž kaskádovitý Mae Ya má být nejvyšším vodopádem v Thajsku.

Lampang
Nejčastějších důvodem pro návštěvu je asi 40 km vzdálený nejznámější thajský výcvikový tábor pro slony. Lampang je druhé největší město na severu a nabízí zejména výlety po okolí. Město samo o sobě je také zajímavé, navštivte jeden z nejvýznamnějších thajských chrámů Wat Phra That Lampang, který je pravděpodobně nejstarší dochovanou dřevěnou budovu v Thajsku.

Národní park Phu Hin Rong Kla
Park s rozlohou 307 km2 se nachází nedaleko města Nakhon Thai. Nejzajímavější jsou zde rozeklané formace skal.

Chiang Rai
Hlavní město nejsevernější thajské provincie je jedním z nejlepších výchozích míst pro prozkoumávání přírody severu. Velmi oblíbeným je také nedaleké Mae Sai.

Golden Triangle
Oblast nazývaná Zlatý trojúhelník na hranicích Thajska, Myanmaru a Laosu je proslulá pěstováním opia, které se ale dnes už stáhlo do nepřístupných oblastí džungle.

Mae Hong Son
Městečko a celá provincie je oblíbeným centrem turistiky po okolní přírodě. V okolních lesích žijí horské kmeny a jsou zde nejdelší jeskyně v Asii. Nedaleko se v nížinném lese nachází národní park Mae Surin, zdejší stometrový vodopád patří k největším v Thajsku a nabízí se také možnost raftingu na řece Pai.

Nan
Nan je klidná vesnická provincie s mlžnými horami a vesnicemi horských kmenů, které lze navštívit také v národním parku Doi Phu Kha, rozkládajícím se asi 70 km od města Nan.