Bezpečnost a zdraví

Očkování, nemoci
Thajsko nevyžaduje žádná očkování. Když ale navštívíte Hygienickou stanici s tímto dotazem, budou Vás nutit k celé sérii dost drahých očkování. Pokud jedete na normální turistický zájezd, klidně na něj zapomeňte. Pokud jedete na vlastní pěst, nic s ním nezkazíte, protože žloutenku a tyfus dostanete stejně “snadno” v Čechách. No a proti tetanu je snad očkovaný každý. Stejně tak Vás budou doktoři nutit k pořízení spousty antimalarik a jejich užívání. Co Vám ovšem jistě zapomenou připomenout je, že neodůvodněné preventivní pojídání antimalarik je zdraví více nebezpečné, než vlastní malárie. Zdravotní a nákazová situace po tsunami je naprosto normální a žádné epidemie se nikdy nevyskytly!!!

Nejčastější problémy
Pokud budete zachovávat několik základních pravidel stravování – v podstatě zcela stejných jako doma, tak se Vám nemůže nic stát. Voda je všude chemicky upravovaná a velice levná pitná voda je k dostání na každém kroku. Když každý den vypijete malou dávku alkoholu, nemůžete nic zkazit. Paradoxně, nejčastější tropickou chorobou, která turistu v Thajsku postihne, je angína, nachlazení a zánět středního ucha z ledové klimatizace a častého střídání tropického prostředí venku a podchlazených budov. Nedílnou součástí výbavy do tropů by proto měla být vata do uší.

Bezpečnostní situace
Málokde na světě (pokud vůbec) se budete cítit tak bezpečně a příjemně jako v Thajsku. Thajská vláda velice bedlivě dbá na to, aby se tak každý turista cítil a rád se sem vracel. Kriminalita zde samozřejmě existuje jako v každém státě, ale pokud se budete chovat jako slušný člověk, nic se Vám nestane. Opatrnosti není samozřejmě nikdy nazbyt! Pokud si o to řeknete (např. neopatrným nebo vyzývavým chováním a demonstrací ekonomické nadřazenosti), tak zřejmě okradeni budete, ale to se Vám stane všude na světě a v Čechách daleko dříve a daleko rychleji.

Drogy
Při příletu do Thajska je každý turista informován o tom, že drogy jsou zde zakázané. Pokud je hluchý a neumí číst, nedá se nic dělat, musí se smířit s tresty ve výši několika desítek let, až doživotí. Přestože jsou zde drogy zejména ve formě amfetaminových (a podobných) pilulek velice rozšířené (téměř výhradně pochází ze sousední Barmy), normální turista, pokud je záměrně nehledá, se s nimi nesetká.

Komentáře k “Bezpečnost a zdraví”

  1. Martin Svoboda Píše:

    dobry den,prosim vas o informaci,jestli je z Thajska neco zakazano vyvazet:koreni,predmety s Budhou, kameny z more atd.zitra odletame z Krabi do Bankoku a den an to zpet do Mnichova a pak do Prahy.Prosime o vcasnou odpoved.dekuji,s pozdravem Svoboda

  2. Martin Svoboda Píše:

    dobry den,prosim vas o informaci,jestli je z Thajska neco zakazano vyvazet:koreni,predmety s Budhou, kameny z more atd.zitra odletame z Krabi do Bankoku a den an to zpet do Mnichova a pak do Prahy.Prosime o vcasnou odpoved.dekuji,Svoboda

  3. jim Píše:

    dobry den chtel jsem se vas zeptat jestli je povoleno natacet porno filmy v thajsku nebo je to take zakazano?